اقدام پژوهی در باره مدیریت کلاس درس

اقدام پژوهی مدیریت کلاس

در حال حاضر 2 نمونه اقدام پژوهی مدیریت کلاس درس در وبسایت معلمان پژوهنده قابل دانلود است و تیم محققان ما آمادگی تدوین و نگارش اقدام پژوهی در باره مدیریت کلاس درس و سایر موضوعات را بصورت اختصاصی و تک نسخه ای مطابق سفارش شما دارند . در ادامه لینک های دریافت نمونه های اقدام پژوهی مدیریت کلاس درس را مشاهده میکنید.

مهمترین عواملی که در اداره ، کنترل و رهبری کلاس درس به معلمان می تواند کمک کند و به عنوان عوامل موثر مطرح باشد می توان به:الف – شخصیت معلم ب – دانش معلم – ج – مهارتهای تدریس نام برد.
مجموعه ای از ویژگیهای رفتاری هر فرد نماینده شخصیت آن فرد است . معلم باید فردی صبور ، خونگرم ،مهربان و اجتماعی باشد. و سعی کند با رفتار های خوب و مناسب خود اثر مثبت بر رفتار دانش آموزان بگذارد. معلمی در اداره ،هدایت و رهبری کلاس درس خودموفق است که توانایی حل هوشمندانه تعارضها و تضاد های موجود در مباحث کلاسی را دارا باشد. یعنی در هنگام بحث و گفتگو دانش آموزان با توجه به روشهای معقول سعی کند آن تضادها و اختلافات را در بین دانش آموزان حل کند. و اگر در این راه توفیقی بدست نیاورد ممکن است چنین دانش آموزانی را به کلاس دیگر انتقال دهد. و یا ممکن است ابتدا در حل تضاد بکوشد و اگر موفق نشد آنان را از یکدیگر جدا کند و می توان از مربی پرورشی و مشاورین مدرسه هم کمک گرفت. ولی بهتر است معلم از عقل سلیم خود بهره بگیرد. اگر می خواهید یک معلم خوب و موفق در اداره و کنترل کلاس باشید باید از خودتان شروع کنید. و باید آنقدر به موضوع درس مسلط باشید که با بیان خوب و رسا چنان درس بدهید که دانش آموزان را مجذوب خود نمایید. و در این زمینه معلمان تازه کار بخصوص می توانند به مطالعه کتابهای مربوط به روان شناسی تدریس – یادگیری بپردازند. و همیشه با توجه به پیشرفت علوم و تکنولوژی در دنیا ایجاب می کند معلم از تازه های علم آگاه و باخبر باشد و در زمینه فنی و اجتماعی و چگونه برقراری ارتباط با دانش آموزان همیشه آماده باشد .

 

اقدام پژوهی ابتدایی با موضوع چگونه توانستم مشکل عدم فعالیت و مشارکت کلاسی دانش آموزان را بهبود دهم

اقدام پژوهی کلاس پنجم ابتدایی چگونه توانستم  مشکل عدم فعالیت و مشارکت کلاسی با دانش آموزان  را در رضا دانش آموز پایه پنجم برطرف نمایم دقیق در قالب ورد اقدام پژوهی کلاس پنجم ابتدایی چگونه توانستم  مشکل عدم فعالیت و مشارکت کلاسی با دانش آموزان  را در رضا دانش آموز پایه پنجم برطرف نمایم دقیق در قالب ورد معلمان پژوهنــــــــــــــــده تخصصی ترین گروه موجود در اینترنت مقاله های اقدام پژوهی خود را به بهترین شکل ممکن ارائه می دهد.در این مورد هم دانلود…

150,000 ریال
اقدام پژوهی معاونت آموزشی: افزایش نشاط در دانش آموزان مدرسه راهنمایی در استراحت کلاسی

اقدام پژوهی معاونت آموزشی: افزایش نشاط در دانش آموزان مدرسه راهنمایی در استراحت کلاسی

اقدام پژوهی نشاط اقدام پژوهی معاونت آموزشی با موضوع چگونه می توانیم نشاط را دردانش آموزان مدرسه راهنمایی درهنگام ساعات استراحت کلاسی افزایش دهیم در قالب ورد اقدام پژوهی معاونت آموزشی با موضوع چگونه می توانیم نشاط را دردانش آموزان مدرسه راهنمایی درهنگام ساعات استراحت کلاسی افزایش دهیم بانک فایل نشاطی معلمان تخصصی ترین گروه موجود در اینترنت مقاله های اقدام پژوهی خود را به بهترین شکل ممکن ارائه می دهد.در این مورد هم دانلود اقدام  پژوهی معاون آموزشی  را تایید و همه محتویات آن…

150,000 ریال
اقدام پژوهی مدیر آموزگار با موضوع چگونه توانستم به شادابی حیاط و محوطه بازی ‏و مطالعه بچه ها کمک کنم

اقدام پژوهی مدیر آموزگار با موضوع چگونه توانستم به شادابی حیاط و محوطه بازی ‏و مطالعه بچه ها کمک کنم

اقدام پژوهی مدیر آموزگار چگونه توانستم به شادابی حیاط و محوطه بازی ‏و مطالعه بچه ها کمک کنم دقیق و کامل در قالب ورد و قابل ویرایش اقدام پژوهی مدیر آموزگار با موضوع چگونه توانستم به شادابی حیاط و محوطه بازی ‏و مطالعه بچه ها کمک کنم معلمان پژوهنــــــــــــــــده تخصصی ترین گروه موجود در اینترنت مقاله های اقدام پژوهی خود را به بهترین شکل ممکن ارائه می دهد.در این مورد هم دانلود اقدام  پژوهی مدیر  را تایید و همه محتویات آن را بر…

150,000 ریال
اقدام پژوهی برای معلم ابتدایی با موضوع چگونه توانستم دانش آموزانم را با نشاط کنم

اقدام پژوهی برای معلم ابتدایی با موضوع چگونه توانستم کلاس درس را با نشاط کنم

اقدام پژوهی مدیریت کلاس درس برای معلم ابتدایی با موضوع چگونه توانستم دانش آموزان و کلاس درسم را با نشاط کنم نمونه ای دقیق و کامل در قالب ورد و قابل ویرایش اقدام پژوهی برای معلم ابتدایی با موضوع چگونه توانستم دانش آموزانم را با نشاط کنم معلمان پژوهنــــــــــــــــده تخصصی ترین گروه موجود در اینترنت مقاله های اقدام پژوهی خود را به بهترین شکل ممکن ارائه می دهد.در این مورد هم دانلود اقدام  پژوهی معلم دبستان  را تایید و همه محتویات آن را بر مبنای آخرین بخشنامه های آموزش…

150,000 ریال

اقدام پژوهی ارتقا آموزش از طریق مدیریت کلاس

اقدام پژوهی 1402 در باره چگونه توانستم با مدیریت کلاس کیفیت آموزش بین دانش آموزانم را ارتقا دهم؟

عنوان اقدام پژوهی 1402 مدیریت کلاس با عنوان کلی ارتقا آمو.زش از طریق مدیریت کلاس در باره مدیریت کلاس

چگونه توانستم مدیریت کلاس درسم را بهبود بخشم؟

 

 

 توصیف وضعیت موجود :

 عدم همکاری و توجه دانش آموزان به کلاس ،‌  بی علاقه گی به درس و انجام تکالیف حتی هنگام فراگیری نشانۀ جدید ،‌  نگرانی اولیاء ،‌ خستگی فراوان و عدم احساس رضایتمندی از بازدهی کلاس.

 

 هدف  واقدام پژوهی مدیریت کلاس درس ضرورت انتخاب  روش :

–  شناسایی عوامل تأثیر گذار در مدیریت کلاس و راهبردهای اصلاح این عوامل در کلاس.

–       اصلاح الگوی مدیریتی کلاس درس.

–       بررسی راههای کاهش و از بین بردن مشکلات درسی دانش آموزان.

مطالعه کتب ،‌نشریات ،‌مجلات رشد و تکنولوژی ،‌تحقیق دربارۀ روشهای مدیریتی و تدریس از طریق سایت،‌راهنمایی گرفتن از استادان ،‌تبادل نظر با همکاران مجرب ،‌ گفتگو با مدیر و معاون و مربی آمادگی و مشاور مدرسه ،‌مصاحبه با اولیاء‌ دانش آموزان ،‌مشاهده رفتار (‌غیرمستقیم)‌،‌تهیه پرسشنامه مخصوص دانش آموز (‌با علائم مخصوص)‌،‌والدین ،‌معلم ،‌بررسی جدول تکالیف (‌ماهانه)

 تحلیل اطلاعات : پس از مطالعه و بررسی انجام شده و استخراج اطلاعات از پرسشنامه ها و جداول دریافتم اکثریت دانش آموزان درس و مدرسه را دوست دارند ،‌یادگیری مطالب جدید بر ایشان خوشایند است ،‌دوست دارند در کلاس یاد بگیرند و کانون توجه معلم باشند و….

به بررسی  و تفسیر مجدد یافته ها پرداخته و متوجه شدم باید در مدیریت کلاس درسم تغییراتی بدهم.

 راه حلهای پیشنهادی: با تعیین روشهای مدیریتی مناسب برای کلاس تصمیم گرفتم در کلاس محیط (‌فیزیکی و روانی)‌و شرایط آموزشی بوجود آوردم که در آن فرآیند بازدهی ،‌ یادگیری به مؤثرترین وجه ممکن انجام گرفته و بازده آموزشی به حداکثر برسد.

 چگونگی اجرای راه حل :

–  تعیین مقررات کلاسی با کمک دانش آموزان و بیان این مقررات با نقاشی و نصب روی برد.

–       مشارکت دادن دانش آموزان در تدریس و فعالیتهای کلاس.

–       صدازدن آنها به اسم.

–       استفاده از محرکهای متنوع.

–       نظارت بر همۀ‌ کلاس.

–       توجه به فعالیتها و رفتارهای مثبت آموزشی وتربیتی

–       گذاشتن روز نشاط در برنامه.

–       تشکیل گروه یاوران در کلاس و حیاط.

2 May 2024